Viru laulik ja Koidula

Viru laulik ja Koidula

DOKUMENTAALNÄIDEND KAHES VAATUSES


Etenduse „ Viru laulik ja Koidula“ mängimine on peatatud seoses näitleja suundumisega emapuhkusele. Etenduste taaskäivitamisest anname teada 2018. aastal. Lisainfo tel: 443 3313 ja 528 6522 elmar@pernau.ee

Pärnu linna kultuuripreemia ja Kultuurkapitali aastapreemiad noppinud lavastus „Viru laulik ja Koidula“ on dünaamiline ja hoogne lavastus, kus kirglikus sõnaduett-duellis avanevad valus-helgelt looja tagatuba ja peidetud üksindus. Lavastaja Katrin Nielsen (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia) võttis Kreutzwaldi ja Koidula kirjavahetuse dramatiseerimisel aluseks kirjandusloolase Aino Undla – Põldmäe dokumentaalnäidendi „Viru laulik ja Koidula“ (1967) ja tegi sellest kaasaegse ning mängulise versiooni. Doktor Kreutzwaldi osas astub üles näitleja ja Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink ning Lydia Jannseni alias Koidula rolli mängib Kaili Viidas Endla teatrist.

- „Lavastuse autorid ei ole läinud lihtsat teed. Nad ei loe kirju ette, vaid mängivad. Mõtted sünnivad kohapeal, elusate inimeste peas.“ Margus Mikomägi („Kirjadesse põimitud hing“, EP 1.11.2013)
- „Võib-olla on tegu ainsa niisuguses intensiivsuses võimaliku dialoogiga selles ajas ja kultuuriruumis… /…/ Hämmastavalt kompaktne, kohvrisse mahtuv ja meeliülendav lavastus, mis võiks külastada eestlasi kõigil kontinentidel.“ Doris Kareva („Tuletornide kahekõne“, Sirp 23.10.2013)


Näidend esietendus Pärnus, Koidula muuseumis 27.juulil 2013
Dramatiseerinud: Aino Undla-Põldmäe ja Katrin Nielsen?Lavastaja: Katrin Nielsen?Muusikajuht: Toomas Voll
Osades: ?Kaili Viidas (Endla teater) ?Elmar Trink (Koidula muuseum)
Etendus kestab 1 tund ja 50 minutit.
Produtsent Pärnu Vabahariduskeskus SA

Viru laulik ja Koidula
Viru laulik ja Koidula
Viru laulik ja Koidula
Viru laulik ja Koidula