UUS PÕHJAMAADE MOEILLUSTRATSIOON II

Britt Samoson

Avatud 5.02.2016 - 10.04.2016 Pärnu Muuseumi ajutiste näituste saalis.

Näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” püüab avada selle omanäolise kunstižanri kordumatut värvikust ja positsiooni tänapäevases moemaailmas. Unikaalne väljapanek tutvustab 21 kaasaegse Eesti, Soome, Rootsi, Norra ja Taani moeillustraatori loomingut.

Möödunud aastal Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis ja Tbilisi Kaasaegse Kunsti muuseumis eksponeeritud rahvusvaheline ning suurt publikuhuvi pälvinud näitus, on järg mõne aasta tagustele näitustele Tallinnas ja Helsingi Disainimuuseumis. Uuele väljapanekule on lisandunud Põhjamaade parimad tegijad Norrast ja Taanist ning see annab täpsema ülevaate värvikamate illustraatorite kunstilisest lähenemisest ja ka nende kommertslikus võtmes töödest.

Näitusel osalevad moeillustraatorid Marju Tammik, Anu Samarüütel, Britt Samoson ja Kätlin Kaljuvee Eestist, Laura Laine, Annu Kilpeläinen, Riikka Sormunen ja Jarno Kettunen Soomest, Cecilia Carlstedt, Stina Persson, Daniel Egneus, Sara Andreasson ja Liselotte Watkins Rootsist, Naja Conrad-Hansen, Mia Marie Overgaard, Mads Berg ja Lisa Grue Taanist ning Esra Røise, Natalie Foss, Magnus Voll Mathiassen ja Hans Christian Øren Norrast.

Näituse loovjuht on Toomas Volkmann, graafiline disainer Tuuli Aule, korraldaja Helen Saluveer (MTÜ Kunstiloomus).

Näituse põhitoetajaks on Viru Keskus. Näituse toetajateks on ka Eesti Kultuurkapital ja Orbital Vox.

Näituse raames toimuvad veebruaris ja märtsis mitmed põnevad töötoad, mille kohta saab jooksvat infot muuseumi kodulehelt.

Pileti hind on täiskasvanutele 3 eurot, pensionäridele ja üliõpilastele 2 eurot ja õpilastele 1 euro.

Näituse kohta leiab lisainfot veebilehelt www.exhibition.ee

UUS PÕHJAMAADE MOEILLUSTRATSIOON II
Liselotte Watkins
UUS PÕHJAMAADE MOEILLUSTRATSIOON II
Naja Conrad-Hansen