Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg

Näitus „Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg“ on liblikalistele pühendatud näitus, kus Pärnu Muuseum paneb esmakordselt välja tuntud zooloogi ja entomoloogi Aleksei Linniku liblikakollektsiooni. Lisaks täiustavad väljapanekut kunstnik Aleksei Gordini liblikakollektsioon ning loodusfotograaf Remo Savisaare fotod.

Kevade saabumise puhul üllatame külastajat lillede ja liblikaliste värvikirevusega. Näitusel saab tutvuda Eesti ja Euroopa liblikaliste liikidega ning nende toitumis-ja elupaigaeelistustega. Esindatud on 1970. kuni 2008. aastani Eestis, Euroopas ja endises Nõukogude Liidus püütud liblikalised. Filmihuvilist külastajat ootab teemakohane loodus- ja animafilmide kogu. Näitus sobib hästi ka põhikooli ja gümnaasiumi õpilaste bioloogiatundide rikastamiseks.

Aleksei Gordin on entomoloogia huviline eesti kunstnik, kes  aastatel 2002-2008 aktiivselt uuris ja kogus Eesti ja Euroopa liblikaid. Tema erakogus on esindatud kõik kohalikud päevaliblikad ning enamik ööliblikaid. Suure osa kollektsioonist moodustavad ka Lõuna- Euroopast püütud putukad.Hetkel Aleksei enam liblikate uurimisega ja kogumisega  ei tegele vaid keskendub kaasaegse kunsti loomisele, maali- ja videokunsti valdkondades.

Liblikafotode autoriks on Remo Savisaar, kes on loodusfotograafiaga tegelenud juba üle kümne aasta. Remo kauneid fotosid on saanud imetleda mitmetes ajakirjades, muuhulgas ka National Geographicu lehekülgedel. Remo töid on pärjatud mitmesuguste auhindadega ja need on leidnud korduvalt tunnustust rahvusvahelisel tasandil. Tema pildipäevik blog.moment.ee tunnistati 2006. aastal loomafotode kategoorias maailma parimaks (Photobloggies 2006 Awards)


Aprillikuud näitusel alustame põneva loenguga Tartu Ülikooli zooloogilt ja entomoloogilt Tõnis Tasaselt.


Esimesel nädalal on näitusesaalis ka insektaarium, milles saavad nädala jooksul nukkudest valmikuteks päris liblikad!

Näituse valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Pärnu linn ja Hansaplant

Projekti ”Pärnu linn kui õpikeskkond” raames on muuseumikülastused – kõik näitused, muuseumi- ja fonditunnid – Pärnu linna koolide õpilasgruppidele tasuta.

Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg
Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg
Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg
Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg