Merekultuuri rannaretk

16. aprillil leiab aset merekultuuriaasta rannaretk Pärnus ja Häädemeestel

Merekultuuriaasta Rannaretk on kogu Eesti rannikut ning saari hõlmav programm, mis jõuab igasse rannaalaga maakonda ning suurematele ja valikuliselt ka väiksematele saartele. Rannaretkel osalemine on võimalus kohtuda kohalike inimeste ning nende jaoks oluliste tegevustega. Saada vahetut kontakti elava merekultuuri pärandiga ning tõsta fookusesse nende rolli ja tähtsuse meie kultuuriloos. Igal külal ja piirkonnal on oma rikkalik traditsioon, oskused ja merega seotud eluviis, mille tähtsustamine on merekultuuriaasta üheks eesmärgiks. Programm valmib ja viiakse läbi koostöös kohaliku kodanikualgatusliku seltsi, kohaliku muuseumi vm partneri kaudu. Pärnu ja Häädemeeste Rannaretke koordineerivad Pärnu Muuseum ja Häädemeeste Muuseum.

Rannaretkel osalemine on tasuta, kuid osalemiseks on vajalik eelregistreerimine  (kuni 14. aprillini) aadressil marju@pernau.ee või telefonil 44 30 581 (palume registreerida ka oma transpordiga tulijatel, sest matk sisaldab toitlustust).

Ajakava:

10.00 Kogunemine Pärnu kuurordi „ruumilist algpunkti“ tähistava hoone, Pärnu mudaravila ehk Hedon Spaa- ja hotelli ees. Retk kulgeb Hedoni ja Kuursaali juurest mööda Supeluse tänavat läbi Rannapargi, Lehe, Papli, Tammsaare, Supeluse ja Nikolai tänava kaudu Pärnu Muuseumisse. Jalutuskäigul räägime Pärnu supelranna ja kuurordimiljöö kujunemisest ning peatume kuurordi jaoks ikoonilise tähendusega hoonetel, rajatistel ja kuurordi eriilmelistest arenguperioodidest pärit inimestel.
12.00 Tutvume merekultuuriga seotud esemetega Pärnu Muuseumi püsiekspositsioonis ning räägime esimeste asukate jõudmisest mereäärsesse Pärnusse.
12.30 Lõuna Muuseumikohvikus (uhhaa ja kilu-muna pirukas).
13.15 Alustame bussireisi Häädemeestele. Teekonnal räägib piirkonna randande elust- ja ajaloost Häädemeeste muuseumi juhataja Tiiu Pukk.
14.00 Külastame Häädemeeste kirikut ning tutvume Häädemeeste muuseumi ja sealse fotonäitusega "Meri ja purjelaevade aeg".
15.00 Heidame pilgu kunagisele laevaehitusplatsile, kus tutvume sealse mälestussambaga ning jalutame mereranda, kus armastavad surfata nii eestlased kui lätlased.
16.00 Lähme seltsimajja, kus vaatame filmi „Häädemeeste fenomen", mis kõneleb merel tegutsevatest ufodest. Seal samas toimub kohvipaus ja pakutakse pirukaid kohalikult pagarilt.
17.30 Buss tagasi Pärnusse


Täiendav info merekultuuriaasta rannaretkede kohta: www.merekultuur.ee/rannaretk

Merekultuuri rannaretk
Merekultuuri rannaretk
Merekultuuri rannaretk
Merekultuuri rannaretk
Kaadrid dokfilmist "Häädemeeste fenomen", MoonGold Productions 2015