Loengusarja uue hooaja esimene loeng

 Neljapäeval, 26 . jaanuaril kell 15.30 ootame kõiki huvilisi kuulama Pärnu Muuseumi loengusarja uue hooaja esimest loengut, mis on pühendatud kiviaja perioodile. Pärnu Muuseumi arheoloogiakogu hoidja Margo Samorokov räägib kiviajast nii Eestis, kui ka mujal maailmas.


„Kiviaja käsitlemine on tihti ühekülgne ning kohapõhine, võrdlusi ja sarnasusi otsitakse vaid lähimate naabritega. Seoses sellega oleks huvitav teada, mis toimus ning kuidas elati samal ajal mujal maalimas. Kui suur oli tehnoloogia arenguvahe Eesti aladel ning mujal maailmas samal ajal elanud inimeste vahel? Mida tegid ja oskasid Aasias, Austraalias, Ameerikas ja mujal Euroopas elanud inimesed perioodil, mil valmis Pärnu Muuseumi püsinäitusel eksponeeritud põdrasarvest inimkuju?“


Pärnu Muuseum korraldab kord kuus loenguõhtu Pärnu ja Pärnumaa õpetajatele ja huvilistele. Loengud kätkevad endas piirkonna ajaloo tutvustamist ja identiteedi kinnistamist. Loengusari on eelkõige suunatud õpetajatele, kuid oodatud ka kõik teised ajaloohuvilised väljaspoolt õppeasutusi. Eesmärgiks on paikkonna ajaloolise kultuuriloo ja muuseumi töövaldkondade tutvustamine ning täiendkoolituse pakkumine piirkonna kooliõpetajatele. Loengumaterjalid on abiks riiklike õppekavade mitmekesistamisel.
Loengusarja esimene moodul leiab aset jaanuarist maikuuni 2017. aastal. Moodul koosneb viiest loengust. Loengud on mõeldud õpetajatele täiendkoolitusena ja Pärnu Muuseum omab õigust väljastada loengusarja lõppedes igale koolituse läbinud õpetajale tunnistus.
Pärnu Muuseum väljastab loengusarja lõppedes ühe mooduli kõikidest loengutest (neid on kokku 5) osavõtjatele tunnistuse ja ainepunktid 0,5 EAP ulatuses.


Täiendkoolitusel osalevatele õpetajatele on loengutes osalemine tasuta, teistele huvilistele näitusepiletiga (4/3€).
NB! Oma osalemisest palun teavitada aadressil aleksandra@pernau.ee

Loengusarja uue hooaja esimene loeng
Loengusarja uue hooaja esimene loeng