KÄSITÖÖPLAHVATUS

Kolm eriilmelist käsitöönäitust:
„Loomast loodud“, „Puulased“ ja „Helmes, sina kallis väike helmes…“

6.10.15 -24.01.16 Pärnu Muuseumi ajutiste näituste saalis"Loomast loodud" tutvustab loomset päritolu materjale nagu vill, nahk, luu ja suled ning nendest materjalidest valminud unikaalseid käsitööesemeid. Eelkõige näeb näitusel eksponaate, mis on pärit Pärnumaa taludest ja loodusest. Tänapäevaste esemete kõrval saab tutvuda ajalooliste tööriistade ja esemetega, et meenutada meie esivanemate oskusi ja leidlikkust. Näituse eesmärgiks on rõhutada loomsete materjalide olulisust meie käsitööpärandis. Ekspositsioon kutsub austama loomseid ande ja tutvustab, kuidas ja mida on võimalik kasutada, et vähendada kaasaegsele elustiilile omast raiskamist.

Näitusega kaasnevad töötoad, mis võimaldavad osalejatel õppida traditsioonilisi villa, naha ja luu töötlusega seotud käsitöövõtteid.

„Puulased“ seab oma missiooniks  populariseerida puidukäsitööd Pärnumaal ja kutsuda inimesi ise looma ja tegema põnevaid pärimuskultuurist tuntud puitnõusid lihtsate vahenditega. Esemeid on valminud käsitööna sooviga edasi anda traditsioonilise puutöö oskuseid.

„Helmes, sina kallis väike helmes…“ tutvustab helmeste kasutamist Eestis läbi aegade, näitab esiemade peent käsitööoskust ning nende oskuste uuesti ellu ärkamist. Pakutakse uusi ideid ja lahendusi, kuidas ammutada ideid vanast muuseumiesemest ning seda tänapäevasel viisil kasutada.

Näitusega kaasneb publikuprogramm: 

http://www.parnumuuseum.ee/publikuprogrammid

KÄSITÖÖPLAHVATUS
KÄSITÖÖPLAHVATUS
KÄSITÖÖPLAHVATUS
KÄSITÖÖPLAHVATUS