KELIAS / CEĻŠ / KETT

Leedu, Läti ja Eesti kunstnike liitude näitus, mis on pühendatud Balti keti 25. aastapäevale.

Avatud: 14.11.2014-04.01.2015

Näituse eesmärgiks on meenutada Balti ketti kui üht tähtsaimat sündmust meie riikide ajaloos, väärtustada Baltimaade ühiseid püüdlusi taasiseseisvumisel ja ühtsust tänases muutlikus maailmas – aga samuti vaadelda loomingulisi suundumusi kolme naabermaa tänases kunstis ja ergutada vastastikust ideede- ja kogemustevahetust.

Projektis osaleb mitmeid erinevate valdkondade kunstnikke - maali ja graafika kõrval näeb skulptuuri, fotot, installatsiooni ja videot. Käsitletavad teemad ning küsimused hõlmavad vabadust, omariiklust, naabruskonda ja identiteeti, samuti arutletakse laiemalt ühiskondlike probleemide ning sügavamalt inimelu kui teekonna üle.

Eesti kunstnikest osalevad näitusel Siim-Tanel Annus, Inga Heamägi, Johnson & Johnson, Lauri Koppel, August Künnapu, Raul Meel, Marge Monko, Tanja Muravskaja, Mall Nukke ja Elis Saareväli, Eesti Kunstnike Liidu president Vano Allsalu ning liidu eelmine juht Jaan Elken.

Näituse algataja ja korraldaja: Leedu Kunstnike Liidu galerii Arka.
Partnerid: Leedu Kunstnike Liit, Läti Kunstnike Liit, Eesti Kunstnike Liit, Läti Kunstnike Liidu galerii, Pärnu Muuseum, Eesti Rahvusraamatukogu.
Näituse Eesti-poolsed toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Välisministeerium.

KELIAS / CEĻŠ / KETT