INIMESED, TÄNAVAD, MAJAD

Näitus Pärnu Muuseumis 29.04-26.06.2016


Näitus «Inimesed, tänavad ja majad» on Sopoti Muuseumi (Poola), Peterburi Arhitektuuriajaloo Instituudi (Venemaa), Hanko Muuseumi (Soome), Birstonase Muuseumi (Leedu), Jurmala Linnamuuseumi (Läti) ning Pärnu Muuseumi (Eesti) koostöönäitus, mis keskendub kuurortlinnade elukeskkonnale läbi arhitektuuri ja inimeste.

Mõiste "kuurortlinn" on tihedalt seotud tervise ja ravimisega. Esimesed spaad loodi 18. sajandi keskel just tervise taastamise eesmärgil. Hiljem tuli ettevõtlikel inimestel idee ühendada ravi meelelahutuse ja muude mõnudega. Vaatamata sellele on vähe tõenäoline, et kuurtortlinnad oleksid üldse tekkinud, kui seal poleks olnud selliseid loodusvarasid nagu näiteks mineraalveeallikad, ravimuda, meri ja eriline kliima.

Aja jooksul said kuurortlinnad mitte ainult füüsiliste vaevuste käes kannatavate külastajate meelispaikadeks, vaid sealt leidsid kergendust ka väsimuse ja stressi käes vaevlejad. Inimesed avastasid, et kuurortlinn polnud üksnes tervise parandamise paik, vaid ka koht, kus puhata ja loomingu jaoks inspiratsiooni ammutada.

Näitus jääb avatuks kuni 26. juunini 2016.