III Üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele

Pärnus selgitati tänavune riigi parim etleja

Pärnus Koidula muuseumis 11.märtsil toimunud kolmanda üleriigilise Koidula etluskonkursi finaali parimaks tunnistas žürii üksmeelse otsusega Saima Jakobson Häädemeestelt.
Etluskonkursi finaalis osales kolmteist luulelugejat mitmest Eestimaa paigast, kes esitasid ühe luuletuse Lydia Koidula loomingust ja ühe vabalt valitud eesti luuletajalt. Jakobson esitas väga professionaalselt Koidula luuletuse "See on su Isamaa" ning W. Shakespeare kaks sonetti. Võitja sai auhinnaks Vello Paluoja loodud Lydia Koidula pastell-portreemaali.


Žürii, millesse kuulusid näitleja -lavastaja Kaili Viidas , näitleja-luuletaja Viire Valdma ja luuletajad Karl-Martin Sinijärv otsustasid, et hõbedase autasu saab Linda Olmaru Tartust ja pronksi Ere Raag Võrust. Eripreemiad pälvisid Merily Porovart Orissaarest ja Enn Eermann, Marju Aasma ning Eve Koppel Pärnumaalt. Koidula muuseumi eripreemia pälvis Ljudmila Kokk-Simagina Tallinnast Koidula ja Vaarandi luule esitamise ja tõlkimise eest vene keelde.
Külalisena esines finaalkonkursil on luule ja laulukavaga loominguline kollektiiv ”10 minutit hirmu“.
Finaalvõistlusele olid kutsutud parimad vähemalt 18-aastaseid etlejaid, kes osalesid piirkondlikel konkurssidel Tuglase ja Underi Kirjanduskeskuses Tallinnas , Kreutzwaldi memoriaalmuuseumis Võrus, Lutsu majamuuseumis Tartus ja Koidula muuseumis Pärnus, kokku üle 50 luulehuvilise.
Neljanda täiskasvanute üleriigilise etluskonkursi aeg kattub tuleval aastal veebruas-märtsis Eesti 100 sündmustega ja korraldajad loodavad veelgi elavamat osavõttu.

Sündmust toetasid Pärnu linn, Kultuurkapital, Eesti kirjanike muuseumide ühing ja Endla teater
Konkursi eestvedaja on Koidula muuseum koostöös Eesti kirjanike muuseumide ühinguga.

III Üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele