Fuajeenäitus rahvatantsu ja tantsupidude ajaloost

Anna Raudkatsi Tantsuseltsi eestvedamisel avatakse 1. oktoobril Pärnu muuseumis  väljapanek, mis on kohandatud muuseumi fuajeesse kahest rahvatantsu ajaloole pühendatud näitusest.

Näitus „Kanname südameis Tuljaku tuld. Anna Raudkats – 130“ tähistab meie tantsuema, kelle loodud „Tuljak“ lõpetab siiani kõiki tantsupidusid, sünniaastapäeva ning tutvustab tema elu ja loomingut. Väljapanek on valminud MTÜ Tantsupeomuuseumi ja Tartu laulupeomuuseumi koostöös. Spetsiaalselt selle näituste tarbeks on Wax Studio OÜ loonud Raudkatsi vahakuju, mille valmistamine sai teoks tänu paljude rahvatantsijate ja tantsusõprade annetustele. Lisaks saab näha videoesitlust Anna Raudkatsist.

Näitus „“Tants on rõõm ja elujõud ....“ (Ullo Toomi). 80 aastat Eesti tantsupidusid“, pajatab loo, kuidas esimesest omakultuuri õhtust jõuti esimeseks tantsupeoks nimetatud 1934. aasta I Eesti Mängude tantsu- ja võimlemispeoni ning kuidas on kujunenud praegune tantsupeo traditsioon.

„Kuidagi ei saa alahinnata tantsupidude mõju meie harrastusrahvatantsu arengule ega Anna Raudkatsi panust rahvakultuuri edendamisele ja mõju lavalise rahvatantsu kujunemisele, seepärast tahtsime anda kõigile Pärnu elanikele ning külalistele võimaluse meie väärikast ajaloost osa saada ja nii on väljapanek tasuta vaatamiseks üleval muuseumi I korrusel,“ ütles tantsuseltsi rühma juhendaja Roland Landing.

Näitused avatakse 1. oktoobril kell 14.00 Pärnu muuseumi esisel platsil, kus lisaks lühiülevaatele väljapanekust esitavad Raudkatsi kogutud tantse Anna Raudkatsi Tantsuselts ning Richard Tõnnuse rühma vilistlased.

Fuajeenäituse külastus on tasuta. Väljapanek jääb avatuks kuni 2016. aasta lõpuni.

Fuajeenäitus rahvatantsu ja tantsupidude ajaloost
Fuajeenäitus rahvatantsu ja tantsupidude ajaloost