FIDEOFEST 2016

Pärnu Fideofest 2016 ANIMAFILM
Kaks filmiõhtut Pärnu Muuseumis


25. novembril kl 17:00 - 18:00
CHINTIS LUNDGRENI KUREERITUD JOONISFILMI PROGRAMM
27. novembril kl 17:00-18:00
EESTI KUNSTIAKADEEMIA TUDENGITE ANIMATSIOONID


25.11.2016 PROGRAMM

“Elu Herman H. Rott'iga” (11'06) Herman on rott, kellele meeldib veeta aega keldribaarides, kuulata grind-muusikat ja mängida malet. Hermanil puudub igasugune huvi koristamise vastu ning ta leiab, et kohutav segadus muudab kodu ainult hubasemaks. Ühel päeval otsustab roti elamisse sisse kolida väga korralik kass, kellel juhtumisi on nõrkus macho-meeste vastu. Ta toob kaasa roosa tolmuimeja, klaveri ja mis kõige hullem – kollektsiooni klassikalist muusikat.

“Hallõgija” (6’20) Täitsa jabur loodusfilmiline lugu hallõgija, käo ja muude lindude üsna kummalistest elukommetest.

“Volli Pall” (11'44) Giidina töötav Volli avastab ühel hommikul oma kapist portugaallase. Volli elukaaslane Olivier ei ole kahtlase lõunamaa mehe äkilise ilmumise üle sugugi õnnelik. Üha kummalisemaid olukordi eirates jätkab Volli oma igapäevast rutiini kuni saabuva öö unenäoline purjusus ning paranähtuste eksponentsiaalne sagenemine Volli töö ja mittetöö veelgi keerulisemaks teevad.

”Ohtlik rändetee” (01'13) Teel Aafrikasse võib kõik valesti minna..

“Sünnipäev” (00'38) Eesti Ornitoloogiaühingul on 90. sünnipäev!

“Linnuvaatlemine” (00'32) Linnuvaatlemine on lõbus!

“Suitsupääsukese raskest elust” (05’20) Suitsupääsukese elu ei ole lihtne. Teel Aafrikast tagasi koju läheb kõik sassi, suuremad linnud on kiuslikud, eelmiste sajandite viirastused jälituslikud, savi on otsas ja laut õhtuti lukus.

“I love your face” (03'03) Muusikavideo “I love your face” Kali Briis

“Linnud ja õlu”(2’23)

“Montego” (11’22) Montego pidi oma parima sõbra maha laskma.. ja seda juba mitmendat korda. Sellest hoolimata ilmutab too end ikka ja jälle pimedatel tänavanurkadel ning kahtlastel kõrvalteedel. Boris, põranda-aluse organistatsiooni armiline juht, andis
käsu just enne totaalset lõhestumist. Brüssel, Punane Kuup ning organisatsioon nimega Kuri Skript on kõik osalised Montego paranoilises maailmas.

“Anilogue” (00'38) Mees saabub pärast tööd koju ja leiab oma elutoast kummaliselt hirmutava linnu.

“Müstiline raba” (02'51) Müstiline lugu soos hiilivas õudusest.

“Animated Dreams” (00'30)
“Rebane paadis” (01'46) Hea lauluhäälega jänesed veedavad mõnusalt aega juues absinti ja mängides akordionit, kui midagi kummalist hakkab juhtuma…

“Plastik” (01'34) Muusikavideo laulule “Plastik”, esitaja Cannon Birds.

“Jäälind” (04'12) Lugu noore jäälinnu seiklustest ja raskustest iseseisva elu alustamisel.

“Muusikaline interlüüd Manivaldi ja Absindi Jänestega” (00'40) Manivald ja jänesed mängivad muusikat.

“#merrychristmas” (01'04) Jõuluvanal on olnud väga pikk päev…”

27.11.2016 PROGRAMM

Programm toob publikuni värskeid töid Eesti Kunstiakadeemia tudengitelt, keda on teiste seas juhendanud Priit ja Olga Pärn. Lood, mida noored esitlevad, on uljad, tempokad, värvikirevad ja fantaasiarikkad.

“Märgistatud” (4’) Egert Kesa

“Õnnesoovid eakatele” (9’09) Ave Taavet Tontlikud vanamehed elavad üheskoos vanadekodus, kus neid ümbritseb üksindus, igavus ja range majarahvas. Kuid ühel neist on saladus…

“Ja mina nagu linnuke...” (7’33) Yyhely Hälvin Linnupuuritüdruk on tulnud metsa marjule. Kuid see on ainult ettekäändeks... Sügiseses võsas uidates kohtub ta kavala ning ohtlikuvõitu elajaloomaga - süsimusta kassiga -, kellel on midagi plaanis. Film kõneleb igatsusest tuule järele.

“Penelope” (04' 07) Heta Jäälinoja Penelope unustas selle ära ...

“Šuma” (6’) Lucija Mrzljak

“Pekk” (8’) Morten Tšinakov, Paula Mauer, August Varustin Naine tahab tantsida, aga muusikat ei ole. Abikaasa saadetakse kodunt minema. Külla tuleb naabrimees, kellel on raadio. Nii tekibki armukolnurk.

“Play station” (7’26) Sven Tõnis Puskar

“Party of Öö” (1’21) Teemu Hotti

“Siga” (5’39) Kelli Kustavus Risto Kütt

“Velodrool” (6’12) Sander Joon Lugu jalgratturist, kellel saavad suitsud otsa. Ühe võistluse peaauhinnaks on pakk sigarette ning jalgratturi eesmärgiks ongi võita pakk sigarette.

Festivali eesmärk on kaardistada Eesti AV-maastikku meediumiüleselt (film, videokunst, dokumentaal-antropoloogia, virtuaalmeedia) ja esitada sisselõikeid ka mujal maailmas mittekommertsiaalsel eksperimentaaltasandil toimuvasse.

Sissepääs tasuta.

Festivali koduleht:
http://fideofest-2016.tumblr.com/

FIDEOFEST 2016
FIDEOFEST 2016
FIDEOFEST 2016
FIDEOFEST 2016
FIDEOFEST 2016
FIDEOFEST 2016